İKİ FOTOĞRAF

Sizinle iki fotoğraf paylaşıyorum; biri 4 Eylül, diğeri 5 Eylül günü çekilmiş iki fotoğraf. Her ikisini de köpeğimle beraber yürüyüşe çıktığım yol üzerinde çektim.

Fotoğrafını çektiğim objenin üzerini karaladım. Çünkü bu fotoğraf bir domuz ölüsüne ait.

4 Eylül günü fotoğrafı çektikten kısa süre sonra Bornova Belediyesi santralini telefonla aradım ve 113 sokakta, Piyano Sitesi yolu üzerinde bir domuz leşi olduğunu bildirdim. Santral görevlisi, kendilerine 15 dakika önce başka bir kişi tarafından da durumun bildirildiğini ve ilgili birimin bilgilendirileceğini söyledi. Hekim olduğumu, bu yaz sıcağında açıktaki bu leşin önemli bir halk sağlığı sorunu olduğunu, bu yüzden mesai saati dışında bile olsa ilgili birimin uyarılmasının ve ivedilikle leşin alınmasının önemini kısaca açıkladım. Görevli teşekkür etti, telefonu kapattık.

5 Eylül 2022. Aynı saatte, aynı güzergahta köpeğim Hektor’la yürüyüşe çıktık. Hektor aynı güzergahta yürümek istemeyince şüphelendim ve köpeğimi zorlayarak aynı noktaya ilerledik. Aynı domuz leşi, aynı yerdeydi.

Yarın sabah 06.30 da Hektor’la yürüyüşe çıkacağız. Bakalım domuz leşini aynı yerde bulacak mıyız.

Durum budur. Gelişmeleri bildireceğim.

GELİŞME:

6 Eylül 2022 günü saat 08.59 da domuz ölüsü aynı yerdeydi. Öğleden sonra 13.00 sularında yeniden gittim. Domuz ölüsü alınmış, mahal temizlenmişti.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s