YAZILARIMLA İLGİLİ DUYURU

İnternet sitemde yayımladığım yazılar, seçtiğim konular, iletişim ve sosyal medya kullanımı üzerine bir duyurum var. Ara sıra da olsa yazılarımla ilgileniyorsanız okumanızı öneririm.

Ocak ayı başında İran üzerine bir yazı dizisi yayımlamaya başladım. Üçüncü bölümü yazdıktan sonra İran yazı dizisine ara vermek zorunda kaldım. Sebebi malum, hiç durmadan değişen ve canımızı yakmaya devam eden ülke ve dünya gündemine ilişkin konular göz önünde dururken İran üzerine yazmayı sürdüremedim. İlgilenen okurlarım için söylemeliyim, İran yazı dizisine mitolojisinden başlamak üzere İran şiiri ve İran tarihine sımsıkı yapışmış bazı şairleri tanıtarak devam edeceğim. Firdevsi ve Hatayi’den söz etmeden İran anlatılabilir mi? Kanımca hayır. Önümüzdeki 1-2 hafta içinde İran yazı dizisine kaldığımız yerden devam edeceğim.

Dünyamız bir pandemi tehdidiyle karşı karşıya. Corona virüs türlerinden biriyle yayılan bu hastalık, tüm diğer pandemilerde olduğu gibi tıbbi bir sorun olmanın çok ötesinde sosyal, siyasal, iktisadi bileşenlere sahip bulunuyor. Gördüğüm kadarıyla Corona virüsün sebep olduğu hastalık ülkemizde hemen sadece “bulaşıcı bir salgın” olarak algılanıyor. Bu konuda yazmaya başladım. Önümüzdeki günlerde Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayılmayı sürdüren “Wuhan pandemisi” üzerine yazdığım yazıyı yayımlayacağım.

Pek çok kez yazdım ama yineleme gereksinimi duyuyorum. Facebook Messenger, Twitter veya İnstagram üzerinden yazılan özel mesajları okumuyorum. İletişim için iki yoldan birini kullanabilirsiniz. Eposta adresim doganalpdemir@gmail.com . Bir diğer seçenek olarak mesaj uygulaması olan Telegram’ı önerebilirim. Telegram uygulamasını kullanmanızı tavsiye ederim. Özellikle yerel veya küresel sorunlarda WhatsApp uygulamasının ne denli kolay çöktüğünü göz önüne alırsanız telefonunuza hatta tablet veya bilgisayarlarınıza da kurabileceğiniz alternatif bir mesaj uygulamasıdır Telegram. Telegram üzerinden mesaj yazmak için @doganalpdemir kullanıcı adıyla beni bulabilirsiniz. Telefon numaram sizde varsa zaten otomatik olarak Telegram uygulaması kişilerinde beni göreceksiniz. Güvenli mi diye sormayın! Günümüz dünyasında sadece bataryası çıkarılmış veya şarjı tümüyle bitmiş telefonlar, prizi çekilmiş bilgisayarlar güvenlidir. Benim önerim, bulunduğunuz yerin Cumhuriyet meydanında elinizde mikrofonla söyleyemeyeceğiniz hiç bir şeyi yazmayın, söylemeyin.

Telegram uygulamasını kullanıyor veya kullanmayı düşünürseniz, yazılarımı yayımladığım yazılara ulaşabileceğiniz bir Telegram kanalım olduğunu bilmenizi isterim. Her yazım yayımlandığında bildirim alırsınız. Şu anda tek abone benim. Ama dilerseniz  https://t.me/doganalpaslan linkinden kanalıma abone olabilirsiniz.

Hep dediğim gibi: Güzel okuyun.

YAZILARIMLA İLGİLİ DUYURU” üzerine bir yorum

  1. Teşekkür ederim; Fb de okudum bugün.

    30 Oca 2020 Per, saat 18:37 tarihinde Tülin Ramyar şunu yazdı:

    > > > 30 Oca 2020 Per, saat 15:54 tarihinde Doğan Alpaslan Demir <

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s